loader

10 Najlepszych doświadczeń muzycznych VR

Internet jest codziennie zalewany nowymi aplikacjami VR. Ale jak znajdziesz te najlepsze? Cóż, przejrzeliśmy i stworzyliśmy dla Ciebie kuratorską listę najlepszych doświadczeń muzycznych wirtualnej rzeczywistości. Muzyka to zmieniacz gier. Jeśli Twój dźwięk nie jest do porównania, to cały projekt może spaść płasko. Dziś skupiamy się wyłącznie na doświadczeniach VR, gdzie muzyka jest na pierwszym miejscu. Zobaczysz jedne z najlepszych teledysków VR, wizualizery muzyki VR, gry VR, jak również platformy muzyczne VR - wszystko po to, abyś mógł lepiej cieszyć się muzyką.

Na tym stanowisku dowiesz się o tym:

  • Najlepsze aplikacje VR z ukierunkowaniem na muzykę
  • Nowa aplikacja VR oparta na muzyce
  • Zabawne gry Rhythm VR
  • Najlepsze wizualizery VR
  • Popularne wideoklipy VR

I o wiele więcej! Poważnie, zapełniliśmy to stanowisko mnóstwem użytecznych informacji, a na końcu są tajne bonusy.

10. Intona - Śpiewaj

Ta gra jest ciekawym wizualizatorem muzyki w tym sensie, że jest zupełnie wyjątkowa. Zamiast wykorzystywać istniejącą muzykę do wizualizacji materiału, Intone używa Twojego własnego głosu. Tak, to prawda. Używa twojego własnego głosu. Zaczynasz unosić się w głębokiej przestrzeni z klastrem bloków przed sobą. Wybierasz klocki przez siatkę opartą na wzroku. Ponadto, w zależności od wydawanych przez ciebie odgłosów, klocki będą się poruszać i zmieniać kolor.

Scott Hayden z RoadtoVR pisze, że zaczął wydawać dziwne dźwięki wielorybów i stworzył wspaniałe efekty w wizualizerze. Zaczął się jednak martwić o to, co myślą o nim jego sąsiedzi... Nie chciał, żeby myśleli, że jest schizofrenikiem. Mimo to, grał w tę grę przez około 20 minut, czyli znacznie dłużej niż w tradycyjnej grze na PC.
Ogólnie rzecz biorąc, Intone wygląda jak ciekawy eksperyment w interaktywnych wizualizerach VR.

9. The Weeknd - The Hills remix feat. Eminem

Co więcej, Weeknd stworzył bardzo głębokie i wielowarstwowe doświadczenie muzyczne Virtual Reality do swojej piosenki The Hills feat. Eminem. Ponownie to, co odróżnia ten klip, to małe szczegóły, które producent dodaje, aby stworzyć tę tajemnicę w filmie.

Zauważyłem to dopiero za trzecim razem, ale w płonących mieszkaniach tańczy kilku mężczyzn i kobiet w cieniu. Na całym filmie na niebie pojawia się deszcz meteorytów i zorza polarna. Wybuch samochodu również zamienia się w cienistą czaszkę. I oczywiście nie można przegapić niebieskich, pulsujących świateł w limuzynie. Ogólnie rzecz biorąc, wideo tworzy zabawny nastrój, który mógłby być stworzony tylko przy użyciu mieszanki CGI i 360 Video.

8. Wizualizer muzyki Harmonix

Harmonix stworzył krótką i barwną zapowiedź ich nadchodzącego Music Visualizer. Dla tych, którzy mają PS4, będziesz mógł mieć wspaniałą wizualizację swojej ulubionej muzyki.

7. Zabawy: Musical VR Plac zabaw

Wyobraź sobie, że znów masz 5 lat. Właśnie dostałeś swój pierwszy ksylofon i jesteś zakochany we wszystkich dźwiękach, które możesz stworzyć. Zabawy zwiększyły to doświadczenie o 10 razy! Stworzyły one doskonały plac zabaw, na którym możesz bawić się różnymi dźwiękami w przyjaznym i kolorowym otoczeniu.

Jesteś teraz ksylofonem, który składa się z niedźwiedzi gumowych, neonowych hot-dogów i galaretki z fasolą. To żywa przygoda, która daje Ci haptyczne doświadczenie dźwięku. W zabawie wykorzystano także kontrolery HTC Vive jako pałeczki perkusyjne. Możesz dodatkowo latać w tym magicznym świecie tworząc muzykę.

6. This Summer by Roomie (Maroon 5 Cover)

To jeden z najlepszych teledysków 360, jakie widziałem. To doświadczenie muzyczne w wirtualnej rzeczywistości obejmuje wiele miejsc, a w każdej scenie dzieją się ciekawe rzeczy. Wiele teledysków nie usprawiedliwia ich wykorzystania w 360. Jednakże, Roomie podróżuje po Londynie, pokazując rozwinięte sekwencje taneczne, widoki Londynu i w pewnym momencie urządza masowe widowisko w centrum Londynu!

Nie tylko pokazuje świetne lokalizacje, ale także wykorzystuje resztę przestrzeni do umieszczenia tekstów piosenki. Więc bez względu na to, gdzie szukasz, video potrafi cię zaangażować.

5. SquarePusher Music Video

To animowane wideo 360 jest idealne. Ma wiele wspaniałych małych szczegółów, które sprawiają, że ten film świeci.

Wideo zabiera Cię na przygodę przez bardzo dziwny świat. Na początku jesteś przywiązany do ciała, które biegnie przez świat.

Dzieje się tak, gdy widzisz mieszankę mieszkańców podłączonych do słuchawek Virtual Reality tańczących. Przechodzi z bardzo jasnego do bardzo ciemnego dość szybko i tworzy ciekawy komentarz na temat przyszłości VR. Zaczynając od Utopijnego raju, powoli przenosisz się na ciemniejsze tereny.

Ten film naprawdę świeci ilością szczegółów, które ma. Każda pojedyncza scena ma nieskończoną ilość warstw do zbadania. Na przykład, jedną z rzeczy, które zauważam jest to, że kiedy poruszasz się po tym świecie, wszystkie oczy i ciało mieszkańców podążają za tobą przez cały czas.

Kwadratowy popychacz tworzy po prostu najbardziej niesamowite poczucie podziwu, całkowicie rozwiewając Twoje oczekiwania co do tego, jaki mógłby być teledysk.

4. VR Amplifikacja przez Mbryonic

Amplify VR to najbardziej niezwykła platforma tworzenia wirtualnej rzeczywistości dla artystów muzycznych na świecie. Amplify VR umożliwia zespołom, artystom i muzykom występy w spektakularnym i zapierającym dech w piersiach środowisku, w którym publiczność jest aktywnym uczestnikiem. Pozwala ona nawet użytkownikom grać razem z ich piosenką. Amplify VR to nowy rodzaj wciągającego doświadczenia muzycznego w wirtualnej rzeczywistości dla cyfrowej przyszłości!

Więcej szczegółów zostanie udostępnionych w 2019 roku.

3. VRTIFY

VRTIFY próbuje pozycjonować się jako główna platforma muzyczna VR. Pokazuje ona mnóstwo funkcji dla Ciebie:

  • Poznaj swoją ulubioną muzykę w świecie VR
  • Hub 360 Wideoklipów Music Videos
  • Uzyskaj dostęp do Spotify, przechodząc przez popularne doświadczenia 360
  • Zobacz cele, które zostały nakręcone w 360

VRTIFY jest ciekawą mieszanką wszystkiego, co oferuje Ci VR. Chociaż VRTIFY nie oferuje żadnych nowych sam w sobie, to pakiety wszystkich najlepszych funkcji VR w jedną aplikację. Oznacza to, że może to zaoszczędzić dużo czasu, jeśli chcesz odkryć najlepsze rzeczy, które można zrobić z nowym zestawem słuchawkowym VR.

2. Audioshield

Co więcej, Audio Shield to interaktywny sposób na zaangażowanie muzyki. Być może pamiętasz grę AudioSurf, w której używałeś klawiatury, aby przejść do nut wybranego utworu.

Cóż, Audio Shield ma podobny styl gry. To nowa gra muzyczna w wirtualnej rzeczywistości, która pojawiła się w HTC Vive. W grze nuty lecą na Ciebie i musisz trafić je odpowiednim pilotem.

Ciekawym efektem ubocznym, który pisze Jeff Grubb, jest tworzenie nowych wspomnień z ulubionych piosenek. Jeśli więc grasz tę piosenkę, bo słuchałeś jej całym ciałem, to później tworzy ona głębsze wspomnienia. Podobnie, jeśli zobaczysz zespół na koncercie, kiedy później usłyszysz jego muzykę, przypomnisz sobie koncert, na którym byłeś.

Można by twierdzić, że jest to nawet lepsze niż wizualizatory muzyki wirtualnej rzeczywistości, ponieważ zamiast być pasywnym, angażuje cię do aktywnego udziału w utworze.

1. Harmonix Rockband VR

Chociaż zespół rockowy nie został jeszcze wydany, to kiedy to zrobi, będzie można w końcu zanurzyć się w stylu życia gwiazd rocka.

Rockowy zespół VR to ekskluzywna grafik Oculus, która ukaże się po wydaniu pilota Oculus.

Wykorzystuje on zestaw słuchawkowy Rift i jeden kontroler Oculus Touch, które są umieszczone na końcu gitary, aby być trackerem ruchu.

Zobacz także: Teksty i tłumaczenie piosenek Maroon 5

Zobacz

Lenovo i Disney zapowiedziały dziś Star Wars™: Jedi Challenges — Dark Side Expansion. To bezpłatna aktualizacja zestawu do rozszerzonej rzeczywistości Jedi Challenges. Oferuje ona graczom nowe wyzwania, którym będą stawiać czoła jako Kylo Ren. Premierze dodatku Dark Side Expansion towarzyszyć będzie kontroler-miecz świetlny z limitowanej edycji wzorowany na znanej...

Coraz bardziej zaawansowane smartfony i coraz większa dostępność darmowych gier z płatnościami wewnątrz aplikacji powoduje, że gry mobilne i darmowe to dwa największe trendy w branży. Systematycznie rośnie popularność wirtualnej rzeczywistości, ale wciąż jest to przyszłość rynku gier, a nie teraźniejszość. Eksperci podkreślają, że...