loader

Co oferuje PlayStation Store?

PlayStation Network (w skrócie PSN) to oferowana przez Sony usługa sieciowa, która dostępna jest dla konsol PlayStation – zarówno nowych modeli PlayStation 4, jak i starszych PlayStation 3, a także PSP oraz PS Vita. Do połączenia się z PlayStation Network potrzebna jest dowolna z wymienionych konsol Sony oraz połączenie z internetem. Poprzez przeglądarkę wbudowaną w konsolę łączymy się z PSN. Usługa sieciowa nic nas nie kosztuje, jednak gdybyśmy chcieli zakupić np. nowe gry, możemy to zrobić poprzez sprzężony z PSN PlayStation Store – do tego jednak potrzebne będzie doładowanie PSN. Jak go dokonać?

 

Doładowanie PSN można zrealizować na kilka sposobów. Jednym z nich jest doładowanie PlayStation Store za pomocą karty płatniczej. Nie ma znaczenia, czy jest to karta kredytowa, czy debetowa, obie się nadadzą. Trzeba podać jej numer (znajduje się na odwrocie) oraz datę ważności, to znaczy datę wygaśnięcia karty. Oprócz tego trzeba oczywiście podać kwotę doładowania. Zostanie ona ściągnięta z konta bankowego, do którego przypisana jest karta. Niestety nie ma opcji na doładowanie PSN bezpośrednio z aplikacji bankowej albo przelewem z konta. Dla tych, którzy obawiają się o bezpieczeństwo transakcji z podaniem numeru karty, lub dla tych, którzy nie posiadają karty płatniczej, alternatywą jest doładowanie za pośrednictwem karty PSN. Taką kartę można nabyć w sklepach stacjonarnych oferujących multimedia (płyty, książki, gry) lub sprzęt komputerowy, albo przez internet w wirtualnych sklepach.

Doładowanie PlayStation Store za pomocą karty PSN następuje przez przepisanie kodu z karty. Musi ona oczywiście zostać aktywowana przy kasie, by przeciwdziałać nieuczciwym praktykom wykorzystywania numerów z kart, które nie zostały opłacone.

Co zyskamy przez doładowanie PSN? Przede wszystkim: możliwość zakupu wspaniałych gier. W PSN znajdują się najnowsze hity – część z nich w ekskluzywnej internetowej dystrybucji (co oznacza, że nie kupimy ich w sklepach stacjonarnych). Poza tym możemy dostać również klasyczne tytułu, często w bardzo atrakcyjnych cenach. Warto też pamiętać o mniejszych, niezależnych produkcjach, których budżety nie dorównują gigantom rynku gier komputerowych, ale pasja twórców jest przynajmniej równie duża!

Ponieważ moda na retro dawno wyszła już poza ramy ubioru, także w ofercie producentów i dystrybutorów gier komputerowych często można znaleźć tytuły sprzed lat. Doładowanie PSN umożliwi sięgnięcie po gry, które na platformach PS ONE oraz PlayStation 2 osiągnęły status kultowych. Często są poprawione i dostępne w lepszych rozdzielczościach. Obok nich chętnie kupowane są gry MINIS, proste, ale bardzo wciągające produkcje, które pozwolą uprzyjemnić czas oczekiwania w kolejce lub skrócą podróż.

Poza grami doładowanie PSN umożliwia zakup dodatków i rozszerzeń do nich – nowych map, poziomów, misji, broni itp. – w zależności od rodzaju gry. Poza tym PSN oferuje rozrywkę w formacie VR, czyli rzeczywistości wirtualnej. Dzięki specjalnym goglom będziemy moli zwiedzić powierzchnię Marsa lub popływać w oceanach z rekinami.

Zobacz

W dobie dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości, praca zdalna stała się nieodłączną częścią naszego życia. Kluczowym elementem sprzętu komputerowego, który wpływa na naszą wydajność i komfort, jest klawiatura. Wybór odpowiedniej klawiatury bezprzewodowej może znacząco wpłynąć na naszą efektywność i zadowolenie z wykonywanej pracy. W tym artykule przyjrzymy się, na...

Xbox Series X i Xbox Series S to dwie różne konsole Microsoftu, które miały swoją premierę w listopadzie 2020 roku. Chociaż oba modele są wyposażone w najnowocześniejsze technologie, istnieją pewne zasadnicze różnice między nimi. W tym artykule przyjrzyjmy się im bliżej - zobaczysz, czym różnią się obie konsole i dzięki temu będziesz wiedział...

Wybór monitorów na rynku jest niewątpliwie bardzo szeroki. Producenci tego sprzętu starają się przyciągać do siebie klientów na najróżniejsze sposoby. Obecnie możemy zauważyć trend, w ramach którego coraz częściej próbuje się "zaimponować" klientowi szczegółową specyfikacją techniczną.Sprawia to, że kupując nowy monitor możemy poznać mnóstwo jego wiele...