loader

Dlaczego warto wybrać drukarkę atramentową?

Drukarka to urządzenie niezbędne w każdym biurze. Zdarza się również, że jest bardzo przydatna w naszym domu. Często zanim zakupimy drukarkę stajemy przed pytaniem – czy wybrać drukarkę laserową, czy atramentową? Drukarki atramentowe posiadają wiele zalet. Dowiedz się, dlaczego warto zdecydować się na ten typ urządzenia oraz na co zwrócić uwagę podczas zakupów.

Jak działa drukarka atramentowa?

Można powiedzieć, że drukarka atramentowa działa na zasadzie przypominającej trochę maszynę do pisania, choć jest od niej o wiele bardziej złożona i szybsza. Na szynie lub też w nowocześniejszych urządzeniach na samych kartridżach z tuszem, znajduje się głowica drukująca. Podczas drukowania przesuwa się ona od jednego z boków kartki do drugiego. W trakcie tego ruchu, co kilka milimetrów zatrzymuje się na ułamek sekundy, aby wytrysnąć malutkie ilości tuszu na fragment kartki. Jednakże są to zatrzymania tak krótkie, że ruch urządzenia wydaje się nieprzerwany. Wytryskujący tusz przedostaje się przez mikroskopijne otwory, tworząc obraz składający się z niewielkich punktów. Przeważnie na głowicy znajduje się kilkaset otworów – liczba ta zależy od modelu drukarki. Dzięki temu możliwe jest natryskiwanie tuszu z ogromną precyzją, jedynie we właściwych miejscach. Dokładność natrysku jest wyrażana w DPI (dots per inch), czyli punktach przypadających na jeden cal obrazu. Im więcej takich punktów, tym większa jest rozdzielczość wydruku, która przekłada się na jego dokładność.

Zalety drukarki atramentowej

Istnieje wiele powodów, dla których warto kupić drukarkę atramentową. Oto najważniejsze z nich:

Jakość wydruku

Warto podkreślić, że drukarki atramentowe to urządzenia, które gwarantują doskonałe i bardzo wysokie parametry wydruku. Nadają się one najlepiej do drukowania grafik i zdjęć. 

Niski poziom hałasu

Drukarka atramentowa pracuje cicho, co z pewnością jest jej sporą zaletą, zarówno gdy używamy jej w warunkach domowych, jak i wówczas, gdy jest urządzeniem biurowym. 

Kompaktowość 

Drukarki atramentowe posiadają niewielkie rozmiary, dzięki czemu z łatwością wpasują się w każdą przestrzeń. Jest to bardzo istotne zwłaszcza, gdy chcemy używać jej w domu lub niewielkim biurze.

Niska cena

Drukarki atramentowe wyróżniają się również niską ceną w stosunku do jakości wydruku, jaką zapewniają. To z pewnością duża zaleta, jeżeli zależy Ci na oszczędności.
drukarki atramentowe

Drukarka z głowicą, czy z kartridżami?

Należy pamiętać, że, w przypadku drukarek atramentowych pewnym problemem jest wysychanie tuszu na głowicy. W przypadku urządzeń wyposażonych w głowicę, po zakończeniu drukowania wraca ona na miejsce zwane pozycją parkowania. Powoduje to uszczelnienie dyszy osłoną, która chroni tusz. Z kolei element czyszczący usuwa przy okazji pozostałości atramentu. Jednakże często takie zabezpieczenie jest niewystarczające. Wtedy też jesteśmy zmuszeni samodzielnie udrażniać i czyścić dysze. Jeśli jednak głowica jest częścią kartridża, problem zasychania atramentu przestaje być zbytnio istotny, ponieważ jeśli nawet się tak stanie, wystarczy po prostu wymienić kartridż. Wszytsko zależy więc od tego, jak często korzystamy z drukarki. Jeśli drukujemy bardzo często i nie obawiamy się zjawiska zasychania atramentu, zakup drukarki z własną głowicą jest rozwiązaniem tańszym pod względem kosztów eksploatacji.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Kupując nowoczesne drukarki atramentowe możesz znaleźć sprzęt, który poza wymienionymi wyżej cechami posiada jeszcze dodatkowe zalety. Po pierwsze jest to mobilność. Niektóre drukarki atramentowe posiadają akumulatory, umożliwiające ich pracę bez podłączenia do prądu. W połączeniu z kompaktowymi rozmiarami, takie drukarki są urządzeniami, których możesz używać dosłownie zawsze i wszędzie. Świetną opcją w przypadku drukarek atramentowych jest również działanie bezprzewodowe. Dzięki temu, drukarka może połączyć się z laptopem za pomocą WIFI i drukować bez konieczności użycia kabla USB. Te dwie cechy sprawiają, że używanie drukarki jest niezwykle szybkie i proste oraz nie stwarza żadnych ograniczeń.
 
Więcej na stronie sklep.lobos.pl

Zobacz

W dobie dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości, praca zdalna stała się nieodłączną częścią naszego życia. Kluczowym elementem sprzętu komputerowego, który wpływa na naszą wydajność i komfort, jest klawiatura. Wybór odpowiedniej klawiatury bezprzewodowej może znacząco wpłynąć na naszą efektywność i zadowolenie z wykonywanej pracy. W tym artykule przyjrzymy się, na...

Xbox Series X i Xbox Series S to dwie różne konsole Microsoftu, które miały swoją premierę w listopadzie 2020 roku. Chociaż oba modele są wyposażone w najnowocześniejsze technologie, istnieją pewne zasadnicze różnice między nimi. W tym artykule przyjrzyjmy się im bliżej - zobaczysz, czym różnią się obie konsole i dzięki temu będziesz wiedział...

Wybór monitorów na rynku jest niewątpliwie bardzo szeroki. Producenci tego sprzętu starają się przyciągać do siebie klientów na najróżniejsze sposoby. Obecnie możemy zauważyć trend, w ramach którego coraz częściej próbuje się "zaimponować" klientowi szczegółową specyfikacją techniczną.Sprawia to, że kupując nowy monitor możemy poznać mnóstwo jego wiele...