loader

Movie Games wydaje nowe gry: Plastic Rebellion, Don’t be Afraid i Soulblight. Po

Movie Games ogłosiło wydanie trzech kolejnych produkcji, które pojawią się na rynku jeszcze w tym roku, powiększając tym samym liczbę zapowiedzianych już na 2018 rok premier do pięciu tytułów. Dodatkowo, spółka oficjalnie potwierdziła zawarcie umowy, która pozwala na rozpoczęcie prac nad portem dla gry Orbital Racer, symulatora kosmicznych wyścigów, dostępnej dotychczas na platformie PC.

 

Plastic Rebellion – połączenie Tower Defense i FPS

Pierwszym z zapowiadanych na ten rok tytułów jest Plastic Rebellion. Produkcja od nowego zespołu Movie Games - 1Z  w zabawny sposób łączy cechy gatunku Tower Defense i FPS pozwalając graczom wcielić się w rolę dowódcy armii zabawek broniącej domu przez zainfekowaną drukarką 3D i jej armią. Rozgrywka osadzona jest w komiksowej konwencji graficznej.

- W zeszłym tygodniu w sieci pojawił się pierwszy trailer Plastic Rebellion. Jesteśmy bardzo zadowoleni z przyjęcia materiałów, szczególnie, iż zainteresowanie grą wyraziło kilku youtuberów, każdy z ponad milionową rzeszą  fanów, którym spodobał się nasz koncept. Są oni zainteresowani nagraniem materiałów let’splay, które dotrą do społeczności graczy na całym świecie. To bardzo dobry początek dla tego tytułu - zdradza Aleksy Uchański, Prezes Movie Games.

Don’t be Afraid – nowa perspektywa horroru

Następnym tytułem, który ujawniło Movie Games jest Don’t be Afraid. Survival horror, który rozwija studio Broken Arrow Games, to historia w której gracz wcielić ma się w postać 11 letniego Davida, uprowadzonego i przetrzymywanego przez tajemniczego fanatyka eksperymentów medycznych. Podczas rozgrywki głównym celem będzie walka o przetrwanie i uniknięcie makabrycznego losu poprzednich ofiar. Misję tą znacząco utrudnią jednak ograniczenia wynikające z wieku głównego bohatera – dziecięcy lęk, mniejsze zasoby siły niż u dorosłego, strach przed ciemnością czy nieznajomość znaczenia pewnych słów - to tylko niektóre z utrudnień na które trzeba będzie znaleźć rozwiązanie nie zapominając o głównym celu – przeżyciu.

Soulblight – nagradzane mroczne RPG

Kolejną nowością zapowiedzianą przez Movie Games jest Soulblight. Innowacyjna produkcja w świecie RPG i roguelike, która oferuje graczowi ciekawą perspektywę widoku top-down, zachwycającą jakość grafiki, a przede wszystkim autorską mechanikę zachęcającą do, charakterystycznego dla gatunku, wcielania się w postać i faktycznego odgrywania jej roli. Prace nad rozwijanym przez studio My Next Games tytułem budzą od pewnego czasu znaczące zainteresowanie rynku, czego dowodzi m.in. otrzymana w 2015 roku nagroda Digital Dragons za najlepszą produkcję indie.

Orbital Racer na Nintendo Switch

Listę nowości, ogłoszonych przez Movie Games na początku lutego, zamyka informacja na temat planu wydania gry na konsolę Nintendo Switch. Pierwszy tytuł Movie Games, który dostępny będzie na tej platformie to Orbital Racer, wydany przez Spółkę w grudniu 2017 na PC. Portowanie na Nintendo Switch to nie tylko rozszerzenie oferty platform na których gra będzie dostępna, ale także istotne rozbudowanie produkcji o m.in. tryb multiplayer.

– Rozpoczęcie działań w zakresie produkcji na konsolę Nintendo Switch to istotna decyzja z perspektywy rozwoju Movie Games. Port dla Orbital Racer to pierwszy krok, ale na pewno nie ostatni, który zamierzamy wykonać na rynku konsol w tym roku. Sektor Nintendo Switch posiada ogromny potencjał, chcemy go skutecznie wykorzystać portując wybrane produkcje z naszego portfolio, które najbardziej odpowiadają charakterystyce tej konsoli. – mówi Mateusz Wcześniak, Wiceprezes Movie Games S.A.

Ogłaszając nowe produkcje, Movie Games rozszerza zakres gatunków oferowanych gier, tym samym realizując strategię dywers

Zobacz

Po siedmiu latach od premiery, GTA V doczekało się kolejnej odsłony na konsole nowej generacji. Tryb wieloosobowy zrównoważył rodzica dla pojedynczego gracza, a Los Santos stało się dzięki temu miastem z większą duszą. Rockstar Games "Los Santos to piękne miejsce" - mówi Liam, 20-latek, który posługuje się pseudonimem Penguin i spędził, według jego szacunków, wiele...

Nowa gra Need for Speed to produkt, który z pewnością zwróci uwagę wielu graczy. Jak się jednak okazuje, porównanie tej produkcji do wykresu matematycznego skutkuje uzyskaniem sinusoidy z bardzo mocnymi wychyleniami. Czy nowa gra Need for Speed na pewno zasługuje na uwagę graczy? Przede wszystkim na wstępie należy podkreślić, że gra bez wątpienia nie jest arcydziełem...

Stworzenie gry komputerowej nie sprawia dziś większych problemów. Sprawia to, że rynek staje się coraz większy i stale pojawia się na nim całe mnóstwo nowych tytułów. Oczywiście, taki zalew nowych gier może być dość niewygodny dla kogoś, kto szuka czegoś faktycznie ciekawego. Jednocześnie jednak zdecydowanie zwiększa to nasze szanse na znalezienie w tym gąszczu tytułów...