loader

Najlepsze gry komputerowe w tej chwili

Na tej liście znajdziesz najlepsze gry na PC, w które gramy w tej chwili-odświeżające hity singleleplayer, kwitnące esporty, i kilka nowoczesnych klasyków, które poprawiłyby każdą bibliotekę. Będziemy kontynuować aktualizację tej listy jako nowe wydanie gier, usuwając starsze ulubione gry i zastępując je naszymi najnowszymi obsesjami. Zamiast stale powiększać listę, która sięga głęboko w przeszłość, staramy się znaleźć praktyczną odpowiedź na pytanie: "Jaką nową grę na PC powinienem dostać?

Jeśli szukasz bardziej kompleksowej listy zawierającej nasze ulubione gry z ostatnich kilkudziesięciu lat, sprawdź naszą coroczną listę Top 100 lub listę najważniejszych gier na PC. Aby na bieżąco śledzić nadchodzące gry, zebraliśmy nowe gry z 2020 roku. Jeśli chodzi o opcje budżetowe, sprawdź najlepsze darmowe gry na Steam i najlepsze darmowe gry na przeglądarkę. 

Potrzebujesz nowego systemu do grania w te gry? Możesz zbudować niskobudżetowy komputer do gier za około 750 dolarów, lub nasz zalecany komputer klasy średniej za 1000 dolarów. Jeśli chcesz coś, co działa z pudełka, polecamy również kilka wstępnie zbudowanych PC.

Nowe gry, które polecamy
Doom Eternal (94%)
Half-Life: Alyx (92%)
Halo: Combat Evolved (85%)
Wezwanie do zapłaty cła: Warzone (82%)
Ori i wola Wispów (81%)
Rzadko zdarza się, że gramy 92% i więcej, ale dwa mecze dołączyły do tego ekskluzywnego klubu właśnie w tym miesiącu: Doom Eternal i Half-Life: Alyx. Wielkie nazwiska w historii gier na PC nie są jeszcze zrobione, to wydaje się.

Tymczasem Call of Duty znów walczy z Warzone, ale tym razem za darmo, i warto się kręcić. Ori i Wola Wispów jest tak samo wspaniała jak jej poprzedniczka, i o wiele większa. A Master Chief Collection ponownie powiększyła się o oryginalną Halo (właściwie zremasterowaną wersję), i nadal jest dobra. 

Pełne wydawnictwa Besiege i Kentucky Route Zero są również warte obejrzenia i bardzo podobała nam się podróż do Savage Planet i Dragon Ball Z: Kakarot. Zobacz naszą sekcję recenzji, aby dowiedzieć się jeszcze więcej o rekomendacjach. 

Nasze ulubione gry z ubiegłego roku

Powyżej znajduje się lista niektórych z naszych ulubionych gier z 2019 roku, z których nie wszystkie otrzymały jedną z naszych nagród GOTY Awards, ale wszystkie polecamy (wymienione w żadnej konkretnej kolejności). Myślimy, że każdy może dostać coś z tych gier (z wyjątkiem może Final Fantasy 14: Shadowbringers, który jest fantastyczny, ale również wymaga zaangażowania w grę przez piekło Final Fantasy 14).

Poniżej znajdują się rekomendacje dla innych najnowszych i starszych gier, które uwielbiamy.

Konkurencyjne gry online
Legendy Apex
Wydany: 2019. | Deweloper: Respawn | Pochodzenie | Nasza recenzja

Apex Legends jest najlepszą dostępną obecnie grą battle royale. Mapa jest fantastyczna, system komunikacji 'ping' jest czymś, co każdy FPS powinien mieć od tej pory, broń i ruch to świetna zabawa (nie ma biegania po ścianach, ale zjeżdżanie po wzgórzach czuje się świetnie), a gra jest darmowa i nie ma za co płacić oprócz kosmetyków. To nie jest gra, której oczekiwaliśmy od Respawn'a, ale cieszymy się, że jest tutaj. Sprawdź recenzję Jamesa po więcej.

Oblężenie Tęczy Szóstej (Rainbow Six Siege)
Wydany: 2015. | Deweloper: Ubisoft Montreal | Humble Store, Steam | Nasza recenzja

Seksowniejsza kuzynka Counter-Strike'a. Oblężenie może być pozbawione ostrego wykrywania trafień i czystości CS:GO, ale jest to bardziej dostępny i nowoczesny FPS, który nagradza sprytny czas i skoordynowaną pracę zespołową, tak samo jak cel. Krzywa uczenia się Oblężenia jest wynikiem wszystkich rzeczy (postaci, gadżety, skomplikowane mapy i pistolety), które zostały dodane od grudnia 2015 roku, ale w końcu znajdziesz się wybierając operatorów, miejsca na mapie i role, które są wygodne z. Ubisoft nadal wspiera Oblężenie, wprowadzając cztery główne aktualizacje w ciągu roku wraz z regularnymi poprawkami.

Overwatch
Wydany: 2016. | Deweloper: Blizzzard | Battle.net | Nasza recenzja

Z kolorowymi postaciami Overwatch i jasnym, inkluzywnym światem, Blizzard wprowadził świat zespołowych strzelanek do bohaterów na zupełnie nowy rynek. Zespoły sześcioosobowe biorą na siebie rolę czołgu, DPS i uzdrowiciela do walki o cele, a nie tylko kto może uzyskać najwięcej zabójstw. Jest to gra, która nagradza - jeśli nie wymaga - pracę zespołową. A z rosnącą obsadą 27 bohaterów do wyboru, jest postać, która pasuje do każdego stylu gry.

Fortnite Battle Royale
Wydany: 2017. | Deweloper: Epic | Oficjalna strona | Free-to-play | Nasza recenzja

To, co zaczęło się jako sterylna imitacja PUBG, przekształciło się w strzelaninę arenową pokolenia Minecraftów. System budowlany Fortnite nagradza dobry cel i oko do architektury w równym stopniu, rozszerzając bitewne strzelaniny królewskie z zielonych pastwisk do improwizowanych wieżowców spoliczkowanych w ciągu minuty. Dzięki śmiesznie częstym aktualizacjom z Epic Games, które wprowadzają nowe bronie, pułapki, narzędzia i skórki, Fortnite jest łatwo warte ceny wstępu, a nawet wtedy, warto poświęcić czas na opanowanie tak obskurnego, nieregularnego systemu budynków.

PlayerUnknown's Battlegrounds
Wydany: 2017. | Deweloper: PUBG Corp. | Humble Store, Steam | Nasza recenzja

100 morderczych hopefuls skakać na opuszczonej wyspie, chwycić jakąkolwiek broń i amunicję mogą znaleźć i walczyć na śmierć i życie. Wypłukać i powtórzyć. Chociaż koncepcja nie była nowa (PlayerUnknown sam jest odpowiedzialny za wiele trybów i modów bitewnych royale), PUBG uczynił gatunek battle royale zjawiskiem, które jest dzisiaj. Jako trzeci lub pierwszy strzelec, PUBG jest bardziej realistyczny i mniej arkadowy niż Fortnite. Jego radość polega na tym, że zmusza graczy do poruszania się i podejmowania ryzyka jako coraz bardziej kurczący się lejek pola siłowego ocalałych graczy w kierunku siebie nawzajem, aż do momentu, gdy zwycięzca wspina się z wraku. Każda chwila każdej gry jest zalewem ważnych decyzji do podjęcia, a każda z nich - nawet drobna - może doprowadzić do twojej zguby. 

Zobacz również: Astroneer - wymagania sprzętowe

Zobacz

Przyjrzyjmy się więc pancerzom z warstwy A i S w kolejności od najgorszego do najlepszego. 7. TAUREN Miło jest mieć standardową rasę tak wysoko na liście tierów, a Taureni absolutnie na to zasługują. Zbroja ma wszystko - olbrzymie zwierzęce naramienniki, pióra wplecione w zbroję nadają jej niepowtarzalny szamański charakter, ale to co ją naprawdę wyróżnia to olbrzymi...

Ten przedmiot, Neural Autonomy, można kupić u Stolen Royal Vendorbot w Mechagonie za 64g.   Przedmiot ten działa podobnie do Neural Silencer. Uniemożliwia on użycie lub bycie celem zaklęć, takich jak: Tricks of the Trade, Misdirection i Leap of Faith. Zaleca się, aby nie używać tego przedmiotu w grupie, szczególnie jeśli jesteś głównym tankiem lub...

  Plundered Blade of Northern Kings jest rzadkim mieczem o tematyce vyrkulskiej. Można go zdobyć z Heroic Island Expeditions, gdzie jest losową nagrodą zawartą w: Jorundall Salvage Rotting Mire Salvage Crestfall Salvage Wszystkie z nich mogą być kupione za walutę znalezioną podczas ekspedycji - Seafarer's Dubloon.   Jest to bardzo poszukiwany...