loader

Kolumny podłogowe hi-end

Większość osób, gdy zada im się pytanie o kolumny głośnikowe, jako pierwsze skojarzenie wskażą właśnie kolumny podłogowe hi-end. Jednak czym tak naprawdę są i jaka jest ich charakterystyka?

Kolumny podłogowe hi-end - charakterystyka

Kolumny podłogowe hi-end to zestawy głośnikowe, które zapewniają doskonałą przestrzeń dla dźwięku i przede wszystkim dynamiczny bas. Są perfekcyjnym środkiem przekazu muzycznego, dzięki przetwarzaniu całego pasma akustycznego. Sprawdzają się w dużych, przestrzennych pomieszczeniach i właśnie do takich należy je kupować. W zbyt małym i ciasnym pokoju, najzwyczajniej zmarnuje się ich potencjał, a samemu straci okazję do wsłuchania się w wyjątkową głębię muzyki.

Od czego zacząć przy wybieraniu kolumn?

Przed dokonaniem zakupu, należy zadać sobie kilka fundamentalnych pytań, które pomogą nam dokonać właściwego wyboru. Poza określeniem granicy finansowej, ile jesteśmy w stanie wydać na taki zestaw, należy zwrócić uwagę na następujące kwestie:

  1. na jak duże głośniki możemy sobie pozwolić?
  2. ile głośników jest nam potrzebnych do optymalnego brzmienia?
  3. czy pomieszczenie, w którym będą się znajdować ma odpowiednio wiele przestrzeni na rozchodzący się dźwięk?
  4. czy głośnik będzie ustawiony w odpowiedniej odległości od ściany?
  5. jaką moc powinny mieć nasze głośniki?

kolumny podłogowe hi-end

Jak nie zmarnować potencjału?

Pierwszą i zarazem niezwykle ważną kwestią będzie zadbanie o symetrię pracy kolumn. Należy zwrócić uwagę, żeby pracowały one w zbliżonych warunkach akustycznych, zwłaszcza w wymiarze odległości ustawienia od ściany. Im bliżej niej stoją, tym warunki muszą być bardziej dopasowane. Aby nie pogorszyć stereofonii powinno się ustawić je w minimalnie różniących się strefach.

Kolejnym etapem będzie dopilnowanie (analogicznie jak dla kolumn) symetrii otoczenia odsłuchu. Jeśli chodzi o optymalne miejsce dla słuchacza, można spróbować je znaleźć, ale w przypadku pomieszczeń o regularnych kształtach, zazwyczaj będzie to po prostu jego środek. Nie warto ustawiać głośników w samych narożnikach pomieszczeń, wbrew pozorom nie wpływa to dodatnio na dźwięki, które się z nich wydobywają.

Ostatnią ważną kwestią jest zadbanie, aby pomiędzy kolumnami a miejscem odsłuchu nie zostało umieszczonych zbyt wiele niepotrzebnych przedmiotów, takich jak np. meble czy rośliny itp.

Kolumny podłogowe hi-end - w jakich sytuacjach korzystać?

Niewątpliwie ogromne korzyści z posiadania kolumn podłogowych hi-end płyną podczas słuchania muzyki w domowym zaciszu. Można wtedy wychwycić każdy dźwięk, każde brzmienie, jakie nasz ulubiony artysta skomponował w utworze. Pozwala to wejść na nieosiągalny poziom zrozumienia i wyczucia przesłania muzyki jaka płynie z głośników.

Jednak to nie jedyny ich plus. Są one wprost stworzone do przeżywania emocji podczas seansów filmowych. Przy czystym dźwięku płynącym z głośników można bez pamięci wciągnąć się w fabułę oglądanego filmu czy serialu. Natomiast w trakcie śledzenia wydarzeń sportowych, najdobitniej można się przekonać, ile znaczy dźwięk w naszym życiu oraz jakie potrafi budzić emocje. Opcji na odpowiednie wykorzystanie kolumn podłogowych hi-end, jest naprawdę wiele. Dlatego są one niezbędnikiem każdego prawdziwego audiofila. Zobacz ofertę kolumn podłogowych na salony.nautilus.net.pl

NAUTILUS, ul. Malborska 24, 30-646 Kraków. Tel. 515 199 525.

Zobacz

Xbox Series X i Xbox Series S to dwie różne konsole Microsoftu, które miały swoją premierę w listopadzie 2020 roku. Chociaż oba modele są wyposażone w najnowocześniejsze technologie, istnieją pewne zasadnicze różnice między nimi. W tym artykule przyjrzyjmy się im bliżej - zobaczysz, czym różnią się obie konsole i dzięki temu będziesz wiedział...

Wybór monitorów na rynku jest niewątpliwie bardzo szeroki. Producenci tego sprzętu starają się przyciągać do siebie klientów na najróżniejsze sposoby. Obecnie możemy zauważyć trend, w ramach którego coraz częściej próbuje się "zaimponować" klientowi szczegółową specyfikacją techniczną.Sprawia to, że kupując nowy monitor możemy poznać mnóstwo jego wiele...

Przełom minionego roku bez wątpienia nie było zbyt łaskawy dla miłośników gier komputerowych. Ceny kart graficznych tak poszybowały w górę, że wiele osób postanowiło odłożyć zakupy na później. Jak sytuacja kształtuje się obecnie? Zobaczmy, biorąc za przykład kilka cieszących się popularnością modeli.Ceny kart graficznych poszybowały w górę głównie za sprawą...