loader

Kolumny podłogowe hi-end

Większość osób, gdy zada im się pytanie o kolumny głośnikowe, jako pierwsze skojarzenie wskażą właśnie kolumny podłogowe hi-end. Jednak czym tak naprawdę są i jaka jest ich charakterystyka?

Kolumny podłogowe hi-end - charakterystyka

Kolumny podłogowe hi-end to zestawy głośnikowe, które zapewniają doskonałą przestrzeń dla dźwięku i przede wszystkim dynamiczny bas. Są perfekcyjnym środkiem przekazu muzycznego, dzięki przetwarzaniu całego pasma akustycznego. Sprawdzają się w dużych, przestrzennych pomieszczeniach i właśnie do takich należy je kupować. W zbyt małym i ciasnym pokoju, najzwyczajniej zmarnuje się ich potencjał, a samemu straci okazję do wsłuchania się w wyjątkową głębię muzyki.

Od czego zacząć przy wybieraniu kolumn?

Przed dokonaniem zakupu, należy zadać sobie kilka fundamentalnych pytań, które pomogą nam dokonać właściwego wyboru. Poza określeniem granicy finansowej, ile jesteśmy w stanie wydać na taki zestaw, należy zwrócić uwagę na następujące kwestie:

  1. na jak duże głośniki możemy sobie pozwolić?
  2. ile głośników jest nam potrzebnych do optymalnego brzmienia?
  3. czy pomieszczenie, w którym będą się znajdować ma odpowiednio wiele przestrzeni na rozchodzący się dźwięk?
  4. czy głośnik będzie ustawiony w odpowiedniej odległości od ściany?
  5. jaką moc powinny mieć nasze głośniki?

kolumny podłogowe hi-end

Jak nie zmarnować potencjału?

Pierwszą i zarazem niezwykle ważną kwestią będzie zadbanie o symetrię pracy kolumn. Należy zwrócić uwagę, żeby pracowały one w zbliżonych warunkach akustycznych, zwłaszcza w wymiarze odległości ustawienia od ściany. Im bliżej niej stoją, tym warunki muszą być bardziej dopasowane. Aby nie pogorszyć stereofonii powinno się ustawić je w minimalnie różniących się strefach.

Kolejnym etapem będzie dopilnowanie (analogicznie jak dla kolumn) symetrii otoczenia odsłuchu. Jeśli chodzi o optymalne miejsce dla słuchacza, można spróbować je znaleźć, ale w przypadku pomieszczeń o regularnych kształtach, zazwyczaj będzie to po prostu jego środek. Nie warto ustawiać głośników w samych narożnikach pomieszczeń, wbrew pozorom nie wpływa to dodatnio na dźwięki, które się z nich wydobywają.

Ostatnią ważną kwestią jest zadbanie, aby pomiędzy kolumnami a miejscem odsłuchu nie zostało umieszczonych zbyt wiele niepotrzebnych przedmiotów, takich jak np. meble czy rośliny itp.

Kolumny podłogowe hi-end - w jakich sytuacjach korzystać?

Niewątpliwie ogromne korzyści z posiadania kolumn podłogowych hi-end płyną podczas słuchania muzyki w domowym zaciszu. Można wtedy wychwycić każdy dźwięk, każde brzmienie, jakie nasz ulubiony artysta skomponował w utworze. Pozwala to wejść na nieosiągalny poziom zrozumienia i wyczucia przesłania muzyki jaka płynie z głośników.

Jednak to nie jedyny ich plus. Są one wprost stworzone do przeżywania emocji podczas seansów filmowych. Przy czystym dźwięku płynącym z głośników można bez pamięci wciągnąć się w fabułę oglądanego filmu czy serialu. Natomiast w trakcie śledzenia wydarzeń sportowych, najdobitniej można się przekonać, ile znaczy dźwięk w naszym życiu oraz jakie potrafi budzić emocje. Opcji na odpowiednie wykorzystanie kolumn podłogowych hi-end, jest naprawdę wiele. Dlatego są one niezbędnikiem każdego prawdziwego audiofila. Zobacz ofertę kolumn podłogowych na salony.nautilus.net.pl

NAUTILUS, ul. Malborska 24, 30-646 Kraków. Tel. 515 199 525.

Zobacz

W dobie dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości, praca zdalna stała się nieodłączną częścią naszego życia. Kluczowym elementem sprzętu komputerowego, który wpływa na naszą wydajność i komfort, jest klawiatura. Wybór odpowiedniej klawiatury bezprzewodowej może znacząco wpłynąć na naszą efektywność i zadowolenie z wykonywanej pracy. W tym artykule przyjrzymy się, na...

Xbox Series X i Xbox Series S to dwie różne konsole Microsoftu, które miały swoją premierę w listopadzie 2020 roku. Chociaż oba modele są wyposażone w najnowocześniejsze technologie, istnieją pewne zasadnicze różnice między nimi. W tym artykule przyjrzyjmy się im bliżej - zobaczysz, czym różnią się obie konsole i dzięki temu będziesz wiedział...

Wybór monitorów na rynku jest niewątpliwie bardzo szeroki. Producenci tego sprzętu starają się przyciągać do siebie klientów na najróżniejsze sposoby. Obecnie możemy zauważyć trend, w ramach którego coraz częściej próbuje się "zaimponować" klientowi szczegółową specyfikacją techniczną.Sprawia to, że kupując nowy monitor możemy poznać mnóstwo jego wiele...