loader

Konsola do gier - idealny prezent dla nastolatka

Ile razy zastanawiałeś się nad tym, co tym razem kupić na święta, urodziny czy dzień dziecka swoim nastoletnim pociechom? Ciągle pojawia się ten sam odwieczny problem, bo przecież trudno jest nadążyć za modą panującą wśród młodzieży. A co powiesz o konsoli do gier? Jaki jednak model wybrać, by trafić w gusta nawet najbardziej wymagających graczy? Oto nasze propozycje.

Konsola do gier w ciągu kilku ostatnich lat stała się jednym z najbardziej popularnych prezentów dla nastolatków. Zadowolą się nią zarówno ci młodsi, jak i nieco starsi gamerzy. Wybór gier jest praktycznie nieograniczony, dlatego ten pomysł na podarunek jest tak bardzo uniwersalny. Modeli na rynku także jest wiele, dlatego przez zakupem warto zrobić dogłębny research, by wybrać tę najlepszą konsolę.

Najlepsza z najlepszych

Mówiąc o konsolach, obecnie na rynku konkurują ze sobą jedynie dwie firmy: Sony oraz Microsoft. PlayStation i Xbox to dwa najbardziej popularne modele, które zna praktycznie każdy nastolatek. Firmy te dokonują kolejnych innowacji, sprawiając, że konsole są coraz to lepsze, zaskakując jeszcze bardziej nowoczesnymi funkcjami.

PlayStation 4 Pro uznawane jest za najlepszą konsolę do gier. Jest to unowocześniona i wyposażona w znacznie większą bibliotekę gier wersja PlayStation 4, które i tak uznawane było za jeden z lepszych modeli. Przyjrzyjmy się zatem, czym PlayStation 4 Pro wyróżnia się na tle innych konsoli.

Zacząć należy od tego, że PlayStation udostępniło możliwość korzystania z jakości 4K i technologii HDR. Jednak aby móc ją obsługiwać, niezbędny jest kompatybilny telewizor 4K HDR. Jakość 4K sprawia, że wyraźne stają się nawet najmniejsze szczegóły, a HDR ożywia kolory i daje wrażenie, jakby wirtualny świat przeniósł się do naszego pokoju.

8-rdzeniowy procesor "Jaguar" idealnie sprawdza się nawet w mocno obciążających grach, dlatego można z powodzeniem używać konsoli bez robienia dodatkowych przerw. PS4 Pro zostało również wzbogacone o wsparcie nowego standardu WiFi, porty USB 3.1 oraz SATA 3.0., które sprawiają, że korzystanie z konsoli i kopiowanie plików jest zdecydowanie szybsze.

Xbox One S depcze po piętach PlayStation

Microsoft dokonał potężnego liftingu podstawowej wersji konsoli Xbox One, prezentując Xbox’a One S. Jest to model, który nie tylko charakteryzuje się lepszą estetyką, ale przede wszystkim funkcjonalnością i szybkością działania.

Pada dodatkowo wyposażono w łączność Bluetooth, dzięki czemu konsola może się z nim łączyć na całkiem spore odległości. Niestety Xbox One S nie obsługuje rozdzielczości 3840 x 2160 px, przez co podłączenie konsoli do telewizora 4K nie da nam najwyższej jakości obrazu. Ogromnym plusem jednak jest obecność High Dynamic Range, które zapewnia bogatą gamę kolorów w filmach oraz grach, dzięki czemu wirtualna rzeczywistość staje się bardziej realna.

Konsola do gier to zdecydowanie idealny prezent dla nastolatka. Dwaj najwięksi rywale na rynku: Sony PlayStation 4 i Microsoft Xbox One S są najczęściej wybieranymi modelami. Warto jednak również spojrzeć na bardziej kieszonkowe wersje jak np. Nintendo 3DS XL, które powoli zaczynają stawać się coraz bardziej popularne, nie tylko ze względu na ich praktyczność, ale także z uwagi na mniejszą cenę.

Więcej na zakupowy.expert >>

Zobacz

Drukarka to urządzenie niezbędne w każdym biurze. Zdarza się również, że jest bardzo przydatna w naszym domu. Często zanim zakupimy drukarkę stajemy przed pytaniem – czy wybrać drukarkę laserową, czy atramentową? Drukarki atramentowe posiadają wiele zalet. Dowiedz się, dlaczego warto zdecydować się na ten typ urządzenia oraz na co zwrócić uwagę podczas zakupów...

Praca biurowa może wydawać się prostą i przyjemną, jednak w rzeczywistości może mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie. Pracownicy administracyjni, którzy długie godziny spędzają w pozycji siedzącej przed komputerem, często skarżą się na uciążliwe bóle pleców. Siedzący tryb życia może w konsekwencji doprowadzić do zwyrodnień kręgosłupa, zwłaszcza odcinka...

Większość osób, gdy zada im się pytanie o kolumny głośnikowe, jako pierwsze skojarzenie wskażą właśnie kolumny podłogowe hi-end. Jednak czym tak naprawdę są i jaka jest ich charakterystyka? Kolumny podłogowe hi-end - charakterystyka Kolumny podłogowe hi-end to zestawy głośnikowe, które zapewniają doskonałą przestrzeń dla dźwięku i przede wszystkim dynamiczny bas...