loader

Gry komputerowe w telefonie? Nowe możliwości dla graczy

Remotr streamuje grę z komputera na urządzenie mobilne, zachowując wysoką jakość obrazu. Firma planuje wykorzystać technologię do wsparcia małych i średnich firm – na ten cel otrzymała 50 000 euro dofinansowania od Komisji Europejskiej.

Graj tam, gdzie chcesz

Remotr umożliwia streamowanie gier z komputera na wszystkie urządzenia z systemami Android lub iOS, telewizory i smart TV (za pomocą media streamera). Wystarczy, że gracz ma zainstalowaną aplikację oraz dostęp do internetu (wi-fi, 3G, LTE).

Remotr pracuje na poziomie GPU, dzięki czemu streaming jest szybszy a jakość grafiki jest wysoka.

„Chcieliśmy zmienić dotychczasowy sposób grania. Sprawić, by każdy miał dostęp do ulubionych gier komputerowych kiedy tylko zechce, gwarantując mu równocześnie podobne wrażenia jak podczas gry na komputerze” - wyjaśnia Radosław Zawartko, współzałożyciel i CTO w firmie RemoteMyApp.

Podczas streamingu dźwięk i obraz są przesyłane na urządzenia przenośne w czasie rzeczywistym a gracze kontrolują przebieg gry za pomocą myszki, gestów lub komend głosowych. Remotr wyróżnia się na tle dostępnych rozwiązań jak Nvidia Shield tym, że współpracuje ze wszystkimi typami kart video. Potencjał aplikacji docenił także Razer™, światowy lider w zakresie urządzeń i oprogramowania dla graczy: firma dołączyła Remotr do swojej mikrokonsoli Razer Forge TV.

Aby korzystać z Remotr’a, należy zainstalować aplikację zarówno na komputerze(Windows 7 lub wyżej), jak i na wybranym urządzeniu mobilnym. Podczas grania komputer musi pozostać włączony.

Od gier do biznesu

RemoteMyApp zdecydowała się rozwinąć rozwiązanie także w innych kierunkach – stworzyła platformę dla małych i średnich firm opartą na tej samej technologii streamingu (RemotS i RemotB2B). Nowe rozwiązanie będzie umożliwiało również streaming z chmury. Projekt doceniła Komisja Europejska, która przyznała firmie grant z SME Instrumentu (w ramach programu Horyzont 2020), wspierającego najbardziej innowacyjne europejskie MŚP.

„Konkurencja w ramach SME Instrumentu jest bardzo duża, szczególnie w tematach związanych z ICT. W ubiegłorocznym, wrześniowym konkursie jedynie 3 polskie projekty otrzymały granty w fazie pierwszej, a RemoteMyApp była jedynym polskim projektem w ICT.” – mówi Alicja Grzegorzek, ekspertka ds. SME Instrumentu z Ateknea Solutions. – „Może dziwić, że Komisja Europejska doceniła projekt z obszaru gier. Jednak ta technologia ma duże szanse zwiększyć przewagę konkurencyjną małych i średnich firm.”

RemotS będzie wspierać MŚP w różnych działaniach biznesowych, na przykład w komunikacji, organizacji spotkań, zarządzaniu płatnościami – dzięki udostępnieniu pakietu narzędzi jak aplikacje biznesowe czy graficzne.

„Podczas prac nad Remotr wpadliśmy na pomysł stworzenia aplikacji dla małych i średnich firm. Chcemy dostarczyć im pakiet narzędzi, z którego pewnie nigdy by nie skorzystały, gdyby musiały płacić pełen abonament.  Dzięki Remotr opłaty będą odzwierciedlać faktyczne wykorzystanie narzędzi, a więc małe i średnie firmy nie będą przepłacać.  Otrzymany grant pomoże szybciej wprowadzić tę aplikację na rynek.” – wyjaśnia Radosław Zawartko.

Drugie narzędzie - RemotB2B - pozwoli na tworzenie aplikacji bez znajomości zasad programowania. Wszystkie te narzędzia będą dostępne w postaci jednego pakietu. Małe i średnie firmy będą płacić jedynie za czas faktycznego wykorzystania poszczególnych aplikacji.  Biorąc pod uwagę zwykle wysokie ceny oprogramowania, autorzy rozwiązania przewidują, że proponowane rozwiązanie zwiększy  wykorzystanie profesjonalnych narzędzi przez MŚP. 

 

***

RemoteMyApp Sp z.o.o. to spin-off spółki Red Sky, założonej w Polsce w październiku 2014 r. przez Radka Zawartko oraz Rafała Krochmala, do których wkrótce dołączył Avi Kaye. Głównym produktem spółki jest rozwiązanie streamingowe Remotr, dzięki któremu można zapewnić streaming wszelkich danych z desktopa (lub chmury) na każde inne urządzenie lub platformę. 

 

Video z prezentacją produktu:

https://www.youtube.com/watch?v=y2oeiiJ3gOg

https://www.youtube.com/watch?v=5__qETe5aRM  

Więcej informacji oraz linki do ściągania materiałów są dostępne na naszej stronie oraz w sklepie Google Play:

http://remotrapp.com/

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.remotrapp.remotr  

Zobacz

Pokaz naprawdę bardzo dobrej gry. Podczas konferencji Apple, która odbyła się siedem dni temu, koncern skoncentrował się głównie na zaprezentowaniu najnowszych telefonów iPhone. Nie pominięto również Apple Watch. Jak się jednak okazuje, graczy mogło zaciekawić coś jeszcze. Chodzi o the Elder Scrolls: Blades. Jest to przenośna wersja popularnej i doskonale znanej serii...

Zyskująca na popularności aplikacja mobilna Cukierowo, gra dla dzieci, właśnie ma swoją premierę na iOS. Dzięki temu, także posiadacze urządzeń mobilnych od Apple mogą ją pobrać za darmo i zaprosić swoje dzieci do zabawy. Cukierowo to zręcznościowa gra, w której dziecko wskazuje maskotce owoce do spożycia. W jej przygotowaniu dużą rolę odegrali psychologowie, którzy...