loader

Ile kosztują karty graficzne, czyli czy to odpowiedni moment, aby modernizować swój komputer

Przełom minionego roku bez wątpienia nie było zbyt łaskawy dla miłośników gier komputerowych. Ceny kart graficznych tak poszybowały w górę, że wiele osób postanowiło odłożyć zakupy na później. Jak sytuacja kształtuje się obecnie? Zobaczmy, biorąc za przykład kilka cieszących się popularnością modeli.Ceny kart graficznych poszybowały w górę głównie za sprawą kopaczy kryptowalut. Na szczęście dzisiaj sytuacja zaczyna się normować, co bez wątpienia docenią zwykli gracze.

Zmiana zauważalna jest nie tylko w cenach, ale również w zwiększonej dostępności kart graficznych. Bez wątpienia jest to w związku z tym odpowiedni moment, aby przemyśleć wymianę posiadanej karty na nowszą.Przyjrzyjmy się na początek modelowi  GeForce GTX 1050 Ti. Jest to naprawdę łakomy kąsek dla wielu graczy, którzy stawiają na wysoką wydajność, a jednocześnie nie chcą wydać majątku.

Ogromne zainteresowanie wzbudza model GTX 1050 Ti Phoenix, który jest dziełem firmy Asus. Z jakim kosztem trzeba się liczyć, podejmując decyzję o zakupie? Sklep x-kom proponuje korzystną cenę siedmiuset czterdziestu dziewięciu złotych. Bez wątpienia jest to cena atrakcyjna. Niezdecydowanych niech przekona fakt, że jeszcze kilka miesięcy temu dokładnie ten sam model kosztował aż pięćdziesiąt złotych więcej. Różnica wcale niemała. Model GeForce GTX 1060 to kolejna karta, której przyjrzymy się bliżej.

karta graficzna dla gracza

W serwisie zakupowy.expert największą popularnością cieszy się wersja od MSI. Nazwala została Gaming X. Wspomniany już sklep x-kom daje możliwość zakupu tej karty za kwotę niewiele ponad tysiąc czterysta złotych. To cena naprawdę atrakcyjna. Zwłaszcza, jeśli sprawdzimy, ile ta karta kosztowała jeszcze w lutym. UWAGA: decydując się na jej zakup, trzeba było wyłożyć prawie dwa tysiące złotych! Jak się okazuje, układ GeForce GTX 1060 można kupić jeszcze taniej.

Wystarczy postawić na wersję od firmy Palit. W tym wypadku trzeba liczyć się z wydatkiem rzędu niecałego tysiąca złotych. Oczywiście jest to cena promocyjna. Tym bardziej warto skorzystać z oferty.Tym razem przyjrzyjmy się modelowi GeForce GTX 1070. Po raz kolejny sprawdzamy, ile karta kosztuje w sklepie x-kom. I co się okazuje? Za ten model trzeba zapłacić niecałe tysiąc czterysta złotych. I teraz zaskoczymy wszystkich fanów sprzętu naprawdę dobrej jakości. W lutym dokładnie ta sama karta kosztowała prawie tysiąc siedemset złotych. Różnica jest więc ogromna! Chociaż po analizie wykresów okazuje się, że tydzień temu karta ta kosztowała jeszcze mniej. GeForce GTX 1070 uda się nam kupić również taniej. Wystarczy postawić na model od innego producenta.

Zobacz

W dobie dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości, praca zdalna stała się nieodłączną częścią naszego życia. Kluczowym elementem sprzętu komputerowego, który wpływa na naszą wydajność i komfort, jest klawiatura. Wybór odpowiedniej klawiatury bezprzewodowej może znacząco wpłynąć na naszą efektywność i zadowolenie z wykonywanej pracy. W tym artykule przyjrzymy się, na...

Xbox Series X i Xbox Series S to dwie różne konsole Microsoftu, które miały swoją premierę w listopadzie 2020 roku. Chociaż oba modele są wyposażone w najnowocześniejsze technologie, istnieją pewne zasadnicze różnice między nimi. W tym artykule przyjrzyjmy się im bliżej - zobaczysz, czym różnią się obie konsole i dzięki temu będziesz wiedział...

Wybór monitorów na rynku jest niewątpliwie bardzo szeroki. Producenci tego sprzętu starają się przyciągać do siebie klientów na najróżniejsze sposoby. Obecnie możemy zauważyć trend, w ramach którego coraz częściej próbuje się "zaimponować" klientowi szczegółową specyfikacją techniczną.Sprawia to, że kupując nowy monitor możemy poznać mnóstwo jego wiele...