loader

Cultist Simulator - recenzja gry

Stworzenie gry komputerowej nie sprawia dziś większych problemów. Sprawia to, że rynek staje się coraz większy i stale pojawia się na nim całe mnóstwo nowych tytułów. Oczywiście, taki zalew nowych gier może być dość niewygodny dla kogoś, kto szuka czegoś faktycznie ciekawego. Jednocześnie jednak zdecydowanie zwiększa to nasze szanse na znalezienie w tym gąszczu tytułów, które przyciągną nas na długi czas. Jedną z mniej znanych gier które zdecydowanie są godne uwagi z pewnością jest Cultist Simulator. Już od początku gracz może mieć pewne wątpliwości co do tego tytułu.

Wydaje się, że połączenie symulatora z karcianką nie ma większego sensu, a efekty czegoś takiego nie będą zbyt ciekawe. Szybko jednak okazuje się, że realizacja takiego założenia wyszła tu naprawdę świetnie. Gracz wciela się tutaj w okultystę, którego historia jest opowiadana w miarę rozwoju akcji. Zabawa polega na odpowiednim dobieraniu kart, tak, aby popychać tę historię do przodu. Co prawda brzmi to banalnie, ale w praktyce wcale nie jest to proste. Trzeba tu umiejętnie zarządzać dostępnymi środkami i wykorzystać je w odpowiednim momencie, gdy są potrzebne.

Sam klimat gry jest naprawdę interesujący i z pewnością zachwyci każdego miłośnika starych horrorów Lovecrafta. Akcja toczy się w latach 20 ubiegłego stulecia. Choć gra nie precyzuje dokładnie jej miejsca, wygląd miasta przypomina mroczny Londyn. Szybko okazuje się też, że fabuła jest bardzo wciągająca. Gracz wciela się w "początkującego" okultystę, którego zadaniem jest znalezienie wyznawców i zbudowanie nowego kultu. Zanim jednak do tego dojdzie, gracz musi pokierować poczynaniami bohatera również w bardziej prozaicznych kwestiach, jak chodzenie do pracy. Zresztą,, na każdym etapie rozgrywki trzeba dbać o pewne codzienne czynności bohatera, takie jak sen. W przeciwnym wypadku gra może zakończyć się jego śmiercią.

W Cultist Simulator znajdziemy elementy mechaniki doskonale znane wszystkim miłośnikom klasycznych karcianek. Nie jest to z pewnością gra prosta. Zarządzanie swoją rozrastającą się grupą wyznawców wymaga umiejętnego planowania i dokładnego poznania kart, którymi przyjdzie nam operować. Wszystko to sprawia jednak, że rozgrywka staje się niezwykle wciągająca i dynamiczna. Żadna gra nie jest oczywiście pozbawiona minusów. W tym przypadku jest to cena.

Na platformie Steam Cultist Simulator kosztuje około 80 zł. Warto też pamiętać, że do gry potrzebna jest dość dobra znajomość języka angielskiego, bowiem bez niej bardzo trudno jest zrozumieć wszystkie elementy mechaniki. Mimo wszystko tytuł z pewnością jest godny polecenia każdemu. Z jednej strony miłośnicy klasycznych karcianek znajdą w nim bardzo ciekawą mechanikę i wiele cech charakterystycznych tego gatunku gier. Fani starych horrorów i mrocznego klimatu zatopią się w fabule i zostaną wciągnięci w odkrywanie kolejnych etapów historii naszego głównego bohatera. Jest to propozycja również dla każdego, kto nie miał wcześniej styczności z takimi grami. Po przebrnięciu przez podstawowe zasady, gra staje się coraz bardziej wciągająca.

Zobacz

Po siedmiu latach od premiery, GTA V doczekało się kolejnej odsłony na konsole nowej generacji. Tryb wieloosobowy zrównoważył rodzica dla pojedynczego gracza, a Los Santos stało się dzięki temu miastem z większą duszą. Rockstar Games "Los Santos to piękne miejsce" - mówi Liam, 20-latek, który posługuje się pseudonimem Penguin i spędził, według jego szacunków, wiele...

Movie Games ogłosiło wydanie trzech kolejnych produkcji, które pojawią się na rynku jeszcze w tym roku, powiększając tym samym liczbę zapowiedzianych już na 2018 rok premier do pięciu tytułów. Dodatkowo, spółka oficjalnie potwierdziła zawarcie umowy, która pozwala na rozpoczęcie prac nad portem dla gry Orbital Racer, symulatora kosmicznych wyścigów, dostępnej dotychczas na...

Nowa gra Need for Speed to produkt, który z pewnością zwróci uwagę wielu graczy. Jak się jednak okazuje, porównanie tej produkcji do wykresu matematycznego skutkuje uzyskaniem sinusoidy z bardzo mocnymi wychyleniami. Czy nowa gra Need for Speed na pewno zasługuje na uwagę graczy? Przede wszystkim na wstępie należy podkreślić, że gra bez wątpienia nie jest arcydziełem...